Hlavní menu

Přístup k lékům

Vyvíjíme a vyrábíme léky a očkovací látky pro miliony lidí po celém světě. To však nestačí, pokud k nim lidé nemají přístup.

 

Uvědomujeme si, že ne všichni, kdo potřebují naše léky, k nim mají přístup - ať proto, že se nemohou dostat k lékaři a neznají tudíž svou diagnózu, nebo si nemohou dovolit platit za péči a léčbu. Proto dbáme o to, abychom pomáhali zajistit přístup k lékům, očkovacím látkám a zdravotní péči v globálním měřítku.

V celém světě stále roste potřeba zajistit lepší a komplexnější přístup k lékům a vakcínám. Vytvořili jsme proto řadu programů, na kterých spolupracujeme s organizacemi z veřejného i soukromého sektoru, díky nimž bychom chtěli rozšířit dosah zdravotní péče a vylepšit přístup k našim produktům, aby z nich mohli těžit všichni, ať už žijí kdekoliv.

 

Boj s infekcí HIV a nemocí AIDS v Botswaně

Boj s infekcí HIV a nemocí AIDS v Botswaně

Společnost MSD pomáhá lidem žijícím v zemích zpustošených infekcí HIV a nemocí AIDS měnit jejich životy. Zavázali jsme se vyčlenit v průběhu několika let více než 56 milionů dolarů na spolupráci s vládou v Botswaně a nadací Billa a Melindy Gatesových, abychom zastavili šíření infekce HIV a nemoci AIDS a poskytli léčbu, péči a pomoc lidem nakaženým tímto virem.

DÁRCOVSKÝ PROGRAM PRO BOJ S ŘÍČNÍ SLEPOTOU

Díky tomuto programu bylo již dosaženo zlepšení kvality života a odvrácení hrozící slepoty u milionů osob v Africe, Latinské Americe a Jemenu. MDP byl založen v roce 1987 a získal si pověst jednoho z nejúspěšnějších celosvětových projektů spolupráce v oblasti zdravotní péče. Lék vyvinutý společností MSD za účelem léčby a prevence slepoty a omezení rozvoje bolestivých a zohavujících kožních projevů této nemoci, je nyní dostupný více než 40 milionům osob ročně ve 34 zemích. Společnost MSD pomáhá v boji s říční slepotou již 25 let.

Společnost MSD v České republice je jedním z prvních signatářů DOPORUČENÍ pro dodavatele veřejné zakázky.

Naše reputace a důvěra, kterou v nás mají naši zákazníci, ve velké míře závisí na tom, jakým způsobem vedeme a rozvíjíme naše podnikání. I proto je naší klíčovou prioritou otevřené a transparentní jednání v rámci všech obchodních aktivit na území České republiky.

Přečtěte si více

Společnost MSD byla v USA zařazena mezi 100 občansky nejzodpovědnějších firem za rok 2010.

Přečtěte si více o našich oceněních za dobročinnost

Ocenění za dobročinnost v roce 2010.

Přečtěte si více o našich oceněních za dobročinnost.