Hlavní menu

Naše historie

V minulosti se nám podařilo vykonat spoustu dobrého. V současnosti pracujeme pro budoucnost.

Kořeny společnosti MSD sahají do roku 1668, kdy Frederic Jakob Merck otevřel v německém Darmstadtu lékárnu. Dnes má společnost MSD 86 000 zaměstnanců ve více než 140 zemích světa.

Společnosti MSD a Schering-Plough se nedávno sloučily, aby vytvořily novou společnost MSD. Dnes jsme druhou největší farmaceutickou firmou na světě. Současně jsme nejvýznamnější globální společností v oblasti volně prodejných léků a produktů pro veterinární péči.

Společnosti MSD i Schering-Plough mají za sebou podobně dlouhou a bohatou historii podnikání v oblasti zlepšování lidského zdraví. Celá staletí pomáhají naši výzkumníci objevovat nové způsoby léčby a prevence chorob - od objevu vitamínu B1, přes první očkovací látku proti spalničkám, léky proti nachlazení a prostředky snižující kyselost žaludečních šťáv, až k prvním statinům na snižovaní vysoké hladiny cholesterolu v krvi. Naši vědci pomohli vyvinout také mnoho produktů, které zlepšují zdravotní stav zvířat, včetně vakcín a antibiotik.

Historie 1851 1851: Dr. Ernst Christian Friedrich Schering začíná v Berlíně vyvíjet a prodávat farmaceutické výrobky. O tři roky později otevírá svůj první výrobní závod.
Historie 1855 1891: Merck & Co. otevírá svou první pobočku ve Spojených Státech. Její mateřská firma původně nazvaná E. Merck byla založena v roce 1668 v německém Darmstadtu.
Historie 1899 1899: Vychází první Merck manuál jako průvodce pro lékaře a lékárníky. V současnosti vychází The Merck Manual v 17 jazycích.
Historie 1933

1933: Merck otevírá své první výzkumné laboratoře v Rahway, NJ.

Historie 1944 1944: Spolupráce mezi výzkumníky společnosti Merck a Rutgerovou univerzitou vede k objevení streptomycinu. V roce 1944 se v Mercku podaří uskutečnit první úplnou syntézu kortizonu.
Historie 1944

O jedenáct let později tým vědců společnosti Schering úspěšně přetváří kortizon na prednison, což je považováno za jeden z nejvýznamnějších pokroků medicíny poloviny dvacátého století.

Historie 1953

1953: Merck & Co., Inc. se spojuje s filadelfskou firmou Sharp & Dohme.

Historie 1955

1955: Je založena nadace Schering-Plough. O dva roky později zakládá svou nadaci i společnost MSD.

Historie 1963

1963: Společnost MSD představuje první vakcínu proti spalničkám a o čtyři roky později vakcínu proti příušnicím, kterou Dr. Maurice Hilleman vyvinul z kultur odebraných z krku jeho vlastní dcery Jeryl Lynn.

Historie 1971

1971: Schering Corporation se spojuje s Plough, Inc. a vytváří Schering-Plough Corporation. Společnost Schering-Plough se v roce 2007 slučuje s nizozemskou firmou Organon BioSciences.

Historie 1994

1994: Padesáté výročí společnosti Coppertone. Společnost Schering-Plough získala Coppertone v roce 1957; firma původně pomáhala uvést do praxe UV index - americkou stupnici informující zákazníky, kdy je nejdůležitější používat prostředky s filtrem chránícím před slunečním zářením.

MSD

2000: Společnosti MSD a Schering-Plough zakládají ve Spojených státech společný podnik, který vyvíjí a uvádí na trh nové léky na předpis, jež ovlivňují hladinu cholesterolu a respirační ústrojí.

Historie 2009

2009: Společnosti MSD a Schering-Plough se spojují a vytvářejí, co se týká podílu na trhu, druhou největší farmaceutickou firmu na světě.