Hlavní menu

Pacienti

Vítejte na stránkách společnosti MSD určených pro pacienty. Zde najdete informace a články o průběhu a terapii vybraných nemocí.

Rakovina děložního čípku a další HPV onemocnění

Pro ženy i muže je důležité se dozvědět o lidském papillomaviru (HPV). Infekce tímto virem může vést ke vzniku rakoviny děložního čípku, genitálních bradavic a dalších onemocnění s HPV spojených. Existují způsoby, jak se můžete chránit. Jeden z nich je očkování.

www.hpv-college.cz

DIABETES

Pro diabetiky je včasné zahájení léčby klíčové. Bez ní nemoc rychleji postupuje a devastuje organismus – způsobuje kardiovaskulární potíže, dochází k poškození ledvin, zvyšuje se riziko mozkové příhody, vznikají vážné komplikace spojené s nervy i zrakem.

Takové komplikace často vedou k předčasné ztrátě nebo omezení schopnosti pracovat. Naopak s dobře léčenou (kompenzovanou) cukrovkou může pacient dlouhodobě žít prakticky bez komplikací.

www.zivotacukrovka.cz

KARDIOVASKULÁRNÍ ONEMOCNĚNÍ

Koronární tepny se zužují, a to zejména ukládáním tuku na cévních stěnách. Zužování zmenšuje průtok krve a zvyšuje pravděpodobnost, že sraženina uzavře tepnu a vyvolá srdeční záchvat nebo infarkt.

Přečtěte si více.

ASTMA

Astma je chronické onemocnění, ale astma není životní katastrofou. Naučíte-li se , jak si s ním poradit, projdete životem v plné aktivitě, bez omezení.

www.pylovasluzba.cz

Přečtěte si více

ALERGIE

Přes 2 miliony lidí v naší republice trpí nějakou formou alergie. Většina z nás si pod tímto pojmem představí kýchání, svědění a ucpání nosu (sennou rýmou), svědění a zarudnutí očí (zánět spojivek), ekzém, kopřivky, kašel, dušnost, hvízdání (astma). To jsou nejčastější projevy alergických onemocnění. Co je ale jejich podstatou?

www.pylovasluzba.cz
www.bez-alergie.cz

VIROVA HEPATITIDA

Virová hepatitida typu C patří mezi nebezpečné infekční nemoci, a proto musí být každý její případ nejen pečlivě diagnostikován a léčen, ale také zaevidován a zanesen do statistik. Díky tomu se můžeme podívat, zda výskyt hepatitidy C u nás roste, či klesá a jak si stojíme v porovnání se světem.

www.virova-hepatitida.cz